Évente egyszer mindenkinek ajánlott a professzionális fogkőeltávolítás

2024.05.09.

Miért szükséges a fogkőeltávolítás?

Fogkő előbb-utóbb mindenki szájában keletkezik, bármilyen alaposan is mossa fogait. Ezt pedig érdemes szakemberrel eltávolíttatni, ugyanis számos baj forrása lehet. A fogkő nem más, mint elmeszesedett lepedék. Azt gondolhatnánk, hogy aki rendszeresen mos fogat, elkerülheti ennek kialakulását, ám sajnos ez nem így van. Aki hajlamos a fogkőképződésre, bizony hiába tesz meg bármit, előbb-utóbb lerakódások keletkeznek fogain. Ennek oka lehet a nyál összetétele, de akár egy észre nem vett ínybetegség is. Egy biztos: érdemes ezzel szakemberhez fordulni, mert a fogkő számos probléma okozója lehet. Alatta ugyanis nem lehet tisztítani a fogat, mely így hamar szuvasodásnak indul, sőt: az ínyben is kárt tehet.

Hogy történik a fogkőeltávolítás?

„A fogkövet házi eszközökkel nem tudjuk magunknak leszedni, ezt a beavatkozást rendelőben, professzionális eszközökkel végzik” – mondta dentálhigiénikusunk. A fogkőeltávolítás alapvetően fájdalommentes, de akinek a fogai hidegre vagy melegre érzékenyek, azoknál előfordulhat, hogy ezt is kellemetlen élményként élik meg. Természetesen azonban ennél a fogászati eljárásnál is van lehetőség érzéstelenítést kérni – igaz, ezt csak orvos végezheti, míg a fogkőeltávolításhoz egyébként egy dentálhigiénikus is elég.

Dentálhigiénikusunk elmondta, hogy akinek jó a szájhigiéniája, annak évente egyszer elég a fogköveit leszedetni.

Évente egyszer mindenkinek ajánlott a professzionális fogkőeltávolítás

EMS biofilmterápia – a fogkőeltávolítás új dimenziója

Az EMS biofilmterápia egy 8 lépéses protokoll mentén felépített svájci fejlesztésű fogtisztítás, mely eltávolítja nemcsak a fogkövet, de az azt okozó biofilmet is. Implantátummal, fogszabályozóval rendelkezőknek, fogágybetegeknek a legjobb eljárás, hiszen alaposabb a hagyományos fogkőeltávolításnál és fájdalommentes.

A fogkőeltávolítást egyébként már csak azért is érdemes beiktatni az életünkbe, mert egyúttal egy alapos szűrést is kapunk, hiszen a szakember munka közben, mivel minden fogon végigmegy, észrevesz akár egy kezdődő ínygyulladást, szuvasodást vagy nyálkahártya-elváltozást is.

Aki hajlamos a fogkőképződésre, annak félévente tanácsos ellátogatniuk egy rendelőbe, extrém esetben pedig akár 3 havonta is lehet fogkőeltávolítást végezni. Mivel ez egy ártalmatlan, a fogak szerkezetét és egészségét nem befolyásoló beavatkozás, havonta is lehet ezzel kapcsolatos kontrollt végezni – például idős korban, vagy abban az esetben, ha egy fogpótlást valaki nem tud rendesen tisztítani.

Lektorálta: Dr. Kövér Krisztián